Pomimo słabych nastrojów w ostatnim półroczu, małe firmy wierzą w poprawę swojej sytuacji na rynku w II połowie 2013 r. oraz mają pomysły na to, jak ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.
W marcu 2013 r. w badaniu ankietowym przeprowadzonym przez Firmy.net grupa 2393 przedsiębiorców określiła obecną i przewidywaną sytuację swojej firmy. Na podstawie badania Instytut Badań i Analiz GRUPA OSB przygotował raport przedstawiający nastroje gospodarcze wśród MŚP w 2013 r.
Pobierz raport i dowiedz się, co planują przedsiębiorcy na najbliższe półrocze i świadomie podejmuj strategiczne decyzje dla swojej firmy.
Pobierz raport „Nastroje gospodarcze wśród MŚP w 2013 r.”
W raporcie znajduje się analiza podstawowych obszarów działalności sektora MŚP dotycząca:
- poziomu cen,
- poziomu sprzedaży krajowej i na rynkach zagranicznych,
- sytuacji finansowej,
- konkurencyjności wobec innych podmiotów,
- poziomu zatrudnienia
w czasie minionych 6 miesięcy oraz przewidywane trendy rozwojowe na najbliższe 6 miesięcy.
Dodatkowo, ankietowani wskazali poziom wykorzystania środków pomocowych z Unii Europejskiej w okresie 2007-2013 oraz prognozowali zainteresowanie programami w latach 2013-2020. Raport przedstawia również czynniki, które wskazywano jako najczęstsze bariery przed aplikowaniem o środki z UE.
Zdaniem przedsiębiorców istnieje wiele uwarunkowań złej sytuacji ich firm na rynku. W badaniu wskazali oni swoje pomysły i konkretne rozwiązania, które mogłyby ułatwić prowadzenie działalności.
DARMOWY RAPORT DO POBRANIA:
KLIKNIJ, ABY POBRAĆ RAPORT
Plik PDF, 28 stron, 4,3 MB
PODZIEL SIĘ RAPORTEM NA FACEBOOKU
Kliknij w sąsiedni obrazek i podziel się raportem na Facebooku. Jeśli posiadasz własny Fanpage, wypowiedz się na temat nastrojów w Twojej firmie. Będzie to doskonały post na Twojej tablicy, który przyciągnie uwagę fanów i innych Facebookowiczów.
Gdyby tak jeszcze fiskus dal żyć tym małym firmom i pozwolił inwestować pozyskane środki w rozwój, to już by była bajka a nie szukał wciąż pretekstu do uszczknięcia większej lub mniejszej części wpływów.