Trendy i newsy

Firmowe zdjęcia w służbie budowania wizerunku przedsiębiorstwa

Aparta fotograficzny
fot. depositphotos.com
608wyświetleń
Aparta fotograficzny
fot. depositphotos.com

Zdjęcia sprzedają – lecz nie chodzi tylko o zdjęcia produktowe, ale także obrazy, przedstawiające firmę jako całokształt, głównie w kontekście wyglądu budynków, biura czy pracowników. Zdjęcia przyciągają uwagę oraz pozwalają na wyróżnienie firmy wśród innych lub pokazanie tego, co trudno opisać słowami. Dają też możliwość kreowania wizerunku przedsiębiorstwa oraz poprawy wiarygodności w oczach klientów i kontrahentów.

 
Wykorzystaj moc fotografii do celów promujących Twoją firmę za pośrednictwem prezentacji w Firmy.net. Oto kilka wskazówek, jak w prosty sposób budować markę i wizerunek za pomocą przekazu wizualnego.
 

Urozmaicaj swoją prezentację zdjęciami i obrazkami

 
W Firmy.net wprowadziliśmy możliwość dodania własnych zdjęć w kilku dodatkowych miejscach, tak aby urozmaicić firmowe prezentacje. Sprawdź, czy wykorzystujesz pełen potencjał drzemiący w posiadanej wizytówce na naszym portalu. Poniższe opcje dostępne są dla kont w pakietach Starter, Business oraz Business Gold.
 

  • Zdjęcie siedziby – NOWOŚĆ

Dodanie zdjęcia siedziby firmy zwiększy Twoją wiarygodność. Podniesiesz poziom zaufania do swojej działalności, jeśli zaprezentujesz najistotniejsze z punktu widzenia klienta elementy, które pokazują, jak funkcjonuje Twoje przedsiębiorstwo. Taką rolę pełnią zdjęcia siedziby, hal, magazynów, sklepu lub pracowników.
Sporo przedsiębiorców rezygnuje z prezentowania w internecie majątku swojej firmy, kierując się głównie chęcią dbania o firmową prywatność. Jednak w obecnych czasach może to być czynnikiem hamującym rozwój biznesu, szczególnie jeśli zasięg działalności jest szerszy niż lokalny rynek. Pokazując, jak pracujesz na co dzień, udowadniasz, że naprawdę istniejesz.

Dodaj zdjęcie siedziby swojej firmy >>

Zdjecia 0Na mapach w prezentacji Firmy.net również istnieje możliwość włączenia widoku Street View, co ułatwia poszukującym klientom dotarcie do Twojej siedziby po zlokalizowaniu jej na mapie Google’a.
Jeśli chcesz sprawdzić, jak prezentuje się Twoja firma podczas wirtualnej wycieczki, wejdź na swoją prezentację i włącz na mapie widok Street View.
 

  • Zdjęcie na stronie głównej prezentacji – NOWOŚĆ

W prawym, górnym rogu prezentacji jest miejsce na zdjęcie okładkowe. Jego zadaniem jest odzwierciedlenie tego, co prezentuje sobą firma. Najczęściej grafika wskazuje na główny profil działalności poprzez ukazanie charakterystycznego przedmiotu lub sytuacji związanej z branżą.
Aby przedsiębiorcy mogli wzmacniać swoją rozpoznawalność wśród odwiedzających ich prezentacje, dodaliśmy możliwość wczytania własnego zdjęcia, które w oryginalny sposób odróżnia firmę od konkurentów.
Dla osób, które nie mają w swoich zasobach odpowiednich grafik, w dostępnych szablonach prezentacji w Firmy.net dajemy do wyboru różne motywy graficzne oraz przykładowe zdjęcia.

Dodaj zdjęcie okładkowe na prezentacji >>

Zdjecia 1

  • Logo

Logo to najprostsza forma przedstawienia firmy. Jest kluczowym elementem budowania indywidualnej tożsamości biznesowej. Profesjonalnie wykonany logotyp, który nawiązuje do prowadzonej działalności wyróżnia firmę wśród konkurencji i ma bezpośredni wpływ na to, jak odbierają firmę klienci. Dużym błędem przedsiębiorców jest posługiwanie się niedbałym lub niedopracowanym logotypem. Wciąż spotyka się firmy z identyfikacją wizualną, której cała praca projektowa ograniczona została do zapisania nazwy firmy pospolitą czcionką wraz z infantylną grafiką, wykonaną w prostym programie graficznym typu MS Paint.
Tymczasem wydatek rzędu kilkuset złotych na wykonanie przez profesjonalistę projektu znaku firmowego jest inwestycją, która zwróci się w postaci lepszego wizerunku oraz podkreśli zjawisko pamięci marki. Oznacza to lepsze zapamiętywanie marki oraz wyróżnienie firmy wśród innych sprzedawców.

Dodaj logo swojej firmy >>

Zdjecia 2

  • Galeria zdjęć

Większość ludzi jest wzrokowcami i duże znaczenie mają dla nich zdjęcia. Dzięki galerii będziesz mógł pokazać klientom, co oferuje Twoja firma. Również w tym wypadku zdjęcia posłużą budowaniu zaufania. Pokażesz, że Twoja działalność istnieje naprawdę i że się jej nie wstydzisz.

Uzupełnij galerię zdjęć na prezentacji >>

Zdjecia 3

Jak przedstawić swoją firmę za pomocą grafiki?

To zależy od tego, jak chcesz być postrzegany przez swoich klientów i jaki obraz swojej firmy chcesz zbudować.
Jeśli kierujesz swoje produkty lub usługi do dużych klientów, wówczas na zdjęciach musisz pokazać swoją firmę jako solidnego i wiarygodnego partnera, z którym można prowadzić rozmowy na wysokim szczeblu. W takim przypadku biuro w wieżowcu w centrum miasta z pięknym, panoramicznym widokiem to atut pozytywnie postrzegany przez kontrahentów, który powinien być podkreślony przez profesjonalne zdjęcia siedziby i pracowników. Umieszczone na stronie fotografie zadbanych hal, maszyn, uporządkowanej przestrzeni wokół siedziby to konieczność, jeśli starasz się pozyskać kontrakty od dużych zleceniodawców. Na porządku dziennym są też zdjęcia właścicieli firm, dyrektorów czy kierowników w eleganckich strojach. Jest to dobrze widziane również w przypadku małych firm, a nie tylko korporacji.
Zupełnie inaczej sprawa ma się w przypadku, kiedy produkt lub usługa kierowane są do sektora MŚP lub odbiorcy indywidualnego. Wówczas pozowane i nienaturalne zdjęcia mogą tworzyć dystans między odbiorcą a dostawcą, budując niewidzialną barierę dla sprzedawców.
Mali, lokalni przedsiębiorcy mogą wykorzystać jeden, bardzo wyrazisty trend w gospodarce. Zaufanie do lokalnych, sąsiedzkich, polskich przedsiębiorców rośnie. Firmy lokalne bardzo szybko rozwijają się właśnie dzięki „sąsiedzkiemu” wizerunkowi. Jako konsumenci chcemy kupować produkty zdrowe, lokalne, których pochodzenie jest znane. Wyróżnikiem jest wówczas możliwość zbudowania relacji z właścicielem czy sprzedawcą, ich przyjazne nastawienie i dbałość o klienta, co buduje lojalność. Warto, aby tę specyficzną cechę ukazać na fotografiach.
 

Najważniejsza  jest prawda

Absolutnie nieakceptowalne jest używanie zdjęć budynków, biur, hal produkcyjnych czy magazynowych, które nie są Twoją własnością. Koloryzowanie rzeczywistości bardzo szybko wychodzi na jaw.
Pamiętaj o tych zasadach również na swojej stronie internetowej lub w mediach społecznościowych. Wizerunek przedsiębiorstwa powinien być przede wszystkim spójny i zaplanowany.
 

Dodaj komentarz