Trendy i newsy

Polecamy: Excel dla menadżera. Casebook.

219wyświetleń

PWN Excel dla menedżera
W dobie coraz większego natłoku informacji oraz konieczności coraz szybszego podejmowania decyzji wzrasta zapotrzebowanie na szybki dostęp do skompensowanych informacji. Wykorzystywane w firmach zintegrowane programy informatyczne, takie jak programy sprzedażowe, magazynowe, kadrowe, finansowo-księgowe, nie zawsze umożliwiają pozyskanie informacji w formie przetworzonej pod kątem konkretnego problemu decyzyjnego. Natomiast w większości przypadków dają możliwość eksportu danych surowych, co umożliwia ich analizowanie za pomocą innych narzędzi.
Jest wiele różnych aplikacji ułatwiających to zadanie, ale do najpopularniejszych, najczęściej wykorzystywanych i dających największe możliwości należą arkusze kalkulacyjne. Wykorzystując jego możliwości, można stworzyć w nich praktycznie dowolne narzędzie do przygotowywania, przetwarzania, analizowania i prezentowania wszelkiego rodzaju danych liczbowych i nie tylko. Właśnie dlatego jest to szczególnie cenione narzędzie przez analityków, księgowych, menedżerów, zwłaszcza, że arkusz kalkulacyjny jest dostępny praktycznie w każdej organizacji, czy to jako MS Excel, czy jego odpowiednik w jednym z bezpłatnych pakietów biurowych (typu open source np. LibreOffice, OpenOffice).
Nauka obsługi arkusza kalkulacyjnego potrafi być dość nużąca… Chyba każdy z nas miał w życiu w ręku książki w stylu „..dla opornych”, czy też „10 najważniejszych funkcji…” , stanowiących zwykłe omówienie możliwości arkusza na na podstawie nieskomplikowanych przykładów liczbowych. Siadał później przed komputerem, nad bardziej skomplikowanym problemem, i szybko odkrywał, że choć zna wszystkie funkcje, nie ma pomysłu jak połączyć i wykorzystać ich działanie.
W listopadzie nakładem wydawnictwa PWN ukazała się książka Excel dla menedżera. Casebook. Książka wyjątkowa, zawierająca praktyczny opis budowania narzędzi w arkuszu kalkulacyjnym Excel (pakiet Microsoft Office) pod kątem typowych problemów firm handlowych, produkcyjnych, budowlanych.
Jest to jedyna książka na rynku, w której przedstawione są praktyczne sposoby rozwiązania rzeczywistych problemów biznesowych za pomocą arkuszy kalkulacyjnych. Opisywane przypadki dotyczą zagadnień związanych z zarządzaniem sprzedażą, relacjami z klientami, zasobami ludzkimi, produkcją, projektami, zapasami oraz finansami. Co więcej, przykłady są oparte o rzeczywiste sytuacje firm i prawdziwe dane, co pozwala rzetelną interpretację i zrozumienie mechanizmów i powiązań.
Uzupełnieniem do każdego przykładu są pliki z danymi źródłowymi, na których można wykonywać wszystkie operacje związane z danym zadaniem. Pliki są do pobrania bezpłatnie na stronie www.casebook.pwn.pl. Każdy z przedstawionych przypadków stanowi odrębną całość. Jednak dzięki temu, ze zostały one ułożone rosnąco ze względu na stopień trudności, poznawanie rozwiązań analitycznych staje się swoistą przygodą.
Książka dostępna jest już w Księgarni internetowej Wydawnictwa PWN.
Firmy.net i FIRMER są patronami medialnym tej wielce przydatnej publikacji.
casebook-595-www2

Dodaj komentarz