Trendy i newsy

Mniej biurokracji w zamówieniach publicznych

Prawnicze piątki dla Przedsiębiorców
fot. Prawnicze piątki dla Przedsiębiorców
695wyświetleń

Pod patronatem magazynu FIRMER

prawnicze-piatki-kwiecien-ikonaJak zdobyć zamówienie publiczne? Jak spełnić wiele wymagań formalnych? Chcesz się dowiedzieć jak powinna być sformułowana oferta? Kiedy Zamawiający może odrzucić Twoją ofertę? Ile wynosi nowy próg stosowania prawa zamówień publicznych? Jakie są rodzaje procedur w zamówieniach publicznych? Jakie są nowe zasady wyboru Wykonawców w postępowaniu? Jeśli interesują Cię zagadnienia z zakresu prawa zamówień publicznych, weź udział w najbliższych warsztatach prawnych!

Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 kwietnia 2014 r. (piątek) w godz. 9.00 – 15.00 i poświęcone będzie istotnym zagadnieniom prawa zamówień publicznych i ostatnim zmianom w tym zakresie.

17 marca 2014 r. Sejm RP przyjął nowelizację ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw wartości zamówień, od którego powstaje obowiązek stosowania procedur przewidzianych w przepisach o zamówieniach publicznych. Najważniejszą zmianą jest podniesienie do 30 tys. euro progu, od którego powstawać będzie obowiązek stosowania procedur przewidzianych w przepisach o zamówieniach publicznych (warto przypomnieć, iż od 6 lat jest to 14 tys. euro), wynika z uwzględnienia zmian dotyczących siły nabywczej pieniądza. A zatem zmiana ta oznacza, że do wspomnianej sumy 30 tys. euro nie będzie konieczności ogłaszania przetargu.
Ponadto, nowelizacja zakłada korzystne rozwiązania dla środowisk naukowo-badawczych oraz twórczych i artystycznych. Zgodnie z nowymi przepisami ze stosowania ustawy – Prawo zamówień publicznych będą zwolnione zamówienia takich dostaw i usług o wartości nieprzekraczającej 134 tys. euro w przypadku instytucji naukowych oraz 207 tys. euro w odniesieniu do m.in. uczelni publicznych i państwowych instytucji kultury.
Należy podkreślić, iż nowelizacja umożliwia również udzielenie zamówienia z wolnej ręki, gdy przedmiotem zamówienia są rzeczy wytwarzane wyłącznie do celów prac badawczych, eksperymentalnych, naukowych lub rozwojowych. Ustawa – Prawo zamówień publicznych wprowadza też możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w związku z nieprzyznaniem środków (grantów) na sfinansowanie danego zamówienia z dziedziny badań i rozwoju.
Liberalizacja przepisów oraz korzystne rozwiązania dla środowisk naukowo-badawczych, twórczych i artystycznych jest odpowiedzią na postulaty środowisk naukowo-badawczych i powinna zwiększyć poziom innowacyjności polskiej nauki oraz gospodarki.

Prawnicze piątki dla Przedsiębiorców na Smolnej

Głównym celem projektu jest pogłębianie świadomości i tworzenie przyjaznego klimatu dla przedsiębiorców wokół zagadnień związanych z prawem, a także rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej ważnych zmian przepisów prawno-gospodarczych oraz podatkowych, a także przestrzega firmy przed ich skutkami. Pomagamy przedsiębiorcom wszechstronnie i przekrojowo poruszać się w gąszczu niejasnych i często zmieniających się przepisów prawa.

Kiedy:

18 kwietnia 2014 r. godz. 9:00 – 15:00

Gdzie:

Centrum Przedsiębiorczości Smolna
ul. Smolna 4/Kruczkowskiego 5, Park Karola Beyera, 00-375 Warszawa
W trakcie warsztatów:

  • zdobędziesz lub zaktualizujesz wiedzę dotycząca omawianego zagadnienia prawnego
  • otrzymasz komplet materiałów dotyczących omawianego zagadnienia prawnego
  • spotkasz ludzi ze swojej społeczności oraz będziesz mógł wymienić doświadczenia
  • znajdziesz optymalne rozwiązania prawno-gospodarcze.

Udział w wydarzeniu można potwierdzić na stronie “Prawnicze piątki dla Przedsiębiorców” na Facebooku.
Ilość miejsc ograniczona
W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie!
Plakat_600x600_01

Dodaj komentarz