Trendy i newsy

Top 10 w Google? Marzenie… ale do spełnienia

Chłopiec patrzący przez lunetę
fot. Maarten van den Heuvel/unsplash.com
758wyświetleń
Chłopiec patrzący przez lunetę
fot. Maarten van den Heuvel/unsplash.com

TOP 10 w Google to główne źródło nowych klientów z sieci i marzenie wielu firm. Pytanie tylko, jak dużym kosztem można je zrealizować. Niestety małej firmy nie stać, aby konkurować z gigantami o najpopularniejsze frazy. Polecam Katalog produktów i usług – darmowe narzędzie od Firmy.net. Dzięki niemu masz możliwość prezentacji swojej oferty, tak aby poszczególne pozycje w Twoim katalogu pojawiły się w Google, co pozwoli Ci zdobyć nowych klientów i nie zapłacić za to kroci.

 

Wypełnij swój Katalog produktów i usług po brzegi

Najlepiej, abyś umieścił wszystkie pozycje ze swojej oferty tak, aby odwiedzający Twoją prezentację mogli dowiedzieć się, co oferujesz. Prezentacje, które notują najwięcej odwiedzin w Firmy.net, mają w swoim Katalogu nawet 1000 pozycji. Jeśli masz tylko 3 produkty lub usługi, koniecznie przedstaw je jak najprecyzyjniej. Jeśli masz w swojej ofercie 300 produktów, postaraj się zamieścić ich jak najwięcej.
Aby osiągnąć jak najwięcej korzyści, nadawaj produktom i usługom takie nazwy, jakich fraz poszukują Twoi klienci w internecie oraz takich, na jakie chcesz być znaleziony. Nie wybieraj słów najbardziej konkurencyjnych w branży, bo pozycjonowanie na nie zazwyczaj trwa bardzo długo i wymaga większych nakładów finansowych. Staraj się stosować frazy z długiego ogona, precyzyjniej opisujące produkt lub usługę.

Więcej porad, jak dobierać słowa kluczowe z długiego ogona znajdziesz w artykule Dominiki Studniak „Dobry ruch z Google ma długi ogon”

 

Uwidocznij to, co najważniejsze

Wprowadziliśmy nową możliwość w Firmy.net – szeregowanie wszystkich składowych Twojej oferty w Katalogu produktów i usług. Dodatkowo, zwróć uwagę na pierwsze 4 miejsca. Wybierz tam te, które uważasz za swoje flagowe produkty lub usługi i promuj je na swojej stronie głównej prezentacji. Pierwsze 4 są widoczne od razu, jak tylko potencjalny klient zajrzy do Ciebie. Pozostałe pozycje również możesz uporządkować, nadając im dzięki temu hierarchę ważności.

Pamiętaj o dodaniu zdjęć i odpowiednim podpisie

Zdjęcie bywa głównym bodźcem do zapoznania się z treścią oferty, a w konsekwencji podjęcia decyzji zakupowej. Dość istotną kwestią są także podpisy zdjęć. Dotyczy to wszystkich fotografii, które dodajesz do prezentacji, m.in. tych dodawanych w Katalogu produktów i usług. Dla Google są one ważne w procesie pozycjonowania, a dla przeglądających Twoją stronę stanowią uzupełniającą informację.
Jeśli zamieszczasz zdjęcia lub grafiki na swojej stronie lub prezentacji, zawsze opisz je jak najdokładniej. Stosuj rozbudowane nazwy pliku, np. foteldentystyczny.jpg zawiera znacznie więcej informacji niż nazwa IMG00099.JPG.
 

Zadanie dla Ciebie

  1. Zaloguj się na swój profil w portalu Firmy.net, wejdź w Katalog produktów i usług i kliknij „dodaj”.
  2. Umieść większość, a najlepiej wszystkie oferowane produkty lub usługi. Zaprezentuj szczegółowo swoją ofertę, aby klienci mogli Cię znaleźć na szczycie wyników wyszukiwania.
  3. Każdemu pojedynczemu wpisowi nadaj nazwę stanowiącą jednocześnie wyszukiwane słowo kluczowe, na którym Ci zależy.
  4. Przyporządkuj produkty lub usługi do miejsc na liście, używając strzałek zamieszczonych przy każdej pozycji. Zwróć szczególną uwagę, aby na 4 pierwszych miejscach znalazły się kluczowe dla Twojego biznesu pozycje.

Katalog produktów i usług Firmy.net
Jeśli masz tylko 3 produkty lub usługi, koniecznie przedstaw je jak najprecyzyjniej. Jeśli masz w swojej ofercie 300 produktów, postaraj się zamieścić ich jak najwięcej.

>> Zaloguj się i uzupełnij swój Katalog produktów i usług

 
W tym momencie Twoje zadanie się kończy.
Nie musisz martwić się o optymalizację pod wyszukiwarki, ani o budowanie reputacji swojej strony w sieci. Prezentacje Firmy.net są już tak przygotowane, aby natychmiast zacząć ściągać na Twoją ofertę nowych klientów bez żadnych dodatkowych kosztów związanych z SEO. Kluczem do sukcesu jest właśnie odpowiednio uzupełniona prezentacja.
Największym błędem jest niewykorzystanie możliwości, jakie dają poszczególne formy promocji. W przypadku Firmy.net jest to nieuzupełnianie prezentacji treścią lub zamieszczenie tylko szczątkowych informacji o prowadzonej działalności. Tracisz przez to ruch, który możemy Ci zagwarantować przy kompletnej wizytówce.
 

3 komentarze

  1. Portal firmy.net w rankingu Alexa ma pozycję: globalną 88,446 , a polską lokalną 1,674 , co jest odzwierciedleniem popularności, czyli prościej mówiąc klikalności. Jeżeli ktoś chce wypromować swoją działalność, znacznie łatwiej dotrze do odbiorcy umieszczając swoje treści na popularnym portalu, niż te same treści na macierzystek stronie internetowej. Wypozycjonowanie marki, czyli całej strony, to olbrzymi wysiłek organizacyjny i finansowy, a efekt często krótkotrwały. Portal firmy.net stanowi idealne wręcz narzędzie do 1. podwyższenia rankingu własnej strony 2. do bezpośrednich relacji z odbiorcą.
    Zatem za niewielkie pieniądze możemy otrzymać dużą szansę. Jedyną wadą jest fakt, że trzeba włożyć sporo pracy w zapełnienie witryny dobrą jakościowo treścią. Przy okazji drobne odniesienie do malkontentów, którzy krytykują ten portal na forach, narzekając na brak efektów – na popularnośc trzeba zapracować, nie wystarczy zapłacić.

  2. Jest dokladnie tak jak Arek napisal. Pozycjonowanie wymaga czasu i nakladu pracy. Mozna isc na skroty i kupic slabe linki za 10 zl na portalach aukcyjnych. W nagrode mozemy dostac bana z google i marzenia o skutecznej promocjii legna w gruzach. Tylko stracimy pieniadze i nerwy a nasza marka dalej bedzie nieodkryta.

Dodaj komentarz