Trendy i newsy

E-biznes – dobry moment na założenie firmy

355wyświetleń

Myślisz o własnym biznesie? W najbliższym czasie nie zabraknie inicjatyw przeznaczonych do osób myślących o założeniu firmy. Wśród programów dominują te skierowane przede wszystkim do pomysłodawców biznesu w internecie.

Dotacje na e-biznes

6 maja rozpoczął się drugi w tym roku nabór projektów w ramach działania 8.1 POIG. Pomysłodawcy startupów mogą uzyskać dotację w kwocie nie mniejszej niż 20 tys. zł i nie przekraczającej 600 tys. zł. Autorzy wniosku mogą pozyskać do 70 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych. W tym konkursie do rozdysponowania między pomysłodawców przeznaczono środki w wysokości 102 mln zł. Nabór trwa do 17 maja. Szczegóły na stronie www.poig.parp.gov.pl

600 tys. zł na innowacyjny pomysł

Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM w ramach rozpoczął ostatni nabór projektów w ramach inicjatywy „InQbator”. Organizatorzy oczekują pomysłów z takich dziedzin jak: biotechnologia, chemia czy technologie informatyczne oraz komunikacyjnych. Dla autorów 10 najciekawszych projektów zostanie sporządzony profesjonalny biznesplan, zawierający analizę rynku oraz model biznesowy wraz z wyceną planowanego przedsięwzięcia. Z tej grupy wybrane zostaną przedsięwzięcia, które otrzymają finansowe wsparcie w kwocie do 600 tys. zł. Więcej informacji na stronie inqbator.pl.

Weekend dla startupów

W dniach 24 o 26 maja, w placówce AIP BusinessLink we Wrocławiu, odbędzie się druga edycja Startup Weekend Wrocław, która zgromadzi kilkadziesiąt osób chętnych do ciężkiej pracy nad stworzeniem potencjalnego przedsiębiorstwa opartego na nowych technologiach. Startup Weekend to cykliczna, międzynarodowa impreza przeznaczona dla otwartych, kreatywnych oraz przedsiębiorczych. Ten 3-dniowy event, trwający bez przerwy, polega na skompletowaniu zespołu, który w ciągu 54 godzin przygotuje fundamenty startupu, prototyp usługi, narzędzia, czy serwisu. Ideą jest wspólna praca zespołów składających się ze specjalistów różnych dziedzin: programowania, marketingu oraz grafiki. Więcej informacji na stronie wroclaw.startupweekend.org.

200 tys. euro na biznes w sieci

GoStartupChallenge – to nowy konkurs dla osób z pomysłem na biznes w internecie. Uczestnicy inicjatywy powalczą o 200 tys. euro na realizację biznesowej idei. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie projekty znajdujące się we wczesnej fazie rozwoju oraz pomysły biznesowe. Aby wziąć udział w rywalizacji należy do 31 maja przesłać wypełniony wniosek dostępny na stronie www.gostartupchallenge.com. Walka o kapitał podzielona została na dwie części. Najpierw, spośród przesłanych zgłoszeń, kapituła konkursu wybierze dziesięć projektów mających największe szanse na rynkowy sukces. W drugim etapie wszyscy finaliści nagrają krótkie, 1-minutowe filmy – prezentacje projektu, które zostaną poddane głosowaniu internautów.

Wakacyjna szkoła e-biznesu

Trwa nabór do szóstej edycji inicjatywy Startup School – wakacyjnej szkoły e-biznesu. Osoby, które myślą o własnej firmie będą mogły dowiedzieć się jak zrobić biznes w internecie. Startup School to 12-tygodniowy cykl. Pierwszy tydzień uczestnicy spędzą w Warszawie, a przez pozostałe jedenaście spotykać się będą w trybie weekendowym, na co dzień pracując zdalnie. Najbliższy zjazd rekrutacyjny odbędzie się w 22-23 czerwca 2013 roku w Warszawie. Podczas spotkania uczestnicy poznają tajniki pracy nad własnym projektem, spotkają swoich przyszłych wspólników, dowiesz się więcej na temat uczestnictwa w Startup School. Aby wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy najpóźniej 11 czerwca. Szczegóły na Startup School.

200 tys. zł na globalną ekspansję

Do 25 czerwca mogą składać wnioski uczestnicy inicjatywy Go Global. Organizatorzy akcji oferują wsparcie w komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych na rynkach światowych. Celem jest pomoc polskim firmom, bazującym na oryginalnych pomysłach i rozwiązaniach o „światowym” potencjale rynkowym, które wymagają opracowania strategii ekspansji międzynarodowej. Organizatorzy inicjatywy przygotowali dla firm pulę 10 mln zł. Maksymalna wartość dofinansowania projektu wynosi 200 tys. zł. Więcej na stronie ncbr.gov.pl.
Źródło: Grzegorz Marynowicz Bankier.pl
 

Dodaj komentarz