Trendy i newsy

Marka osobista. Osiągnij sukces i pozostań sobą [Recenzja książki i konkurs]

375wyświetleń

Jak  stworzyć i mądrze zarządzać marką, aby realizować swój pomysł na siebie i być w tym wszystkim autentycznym? Na to pytanie odpowiedzi udziela Joanna Malinowska-Parzydło w swojej bestsellerowej książce Jesteś marką.

Każdy z nas ma swoją marką. Tylko od nas zależy, jaka ona jest i jak jest postrzegana. Czy czujemy się z nią dobrze, czy utożsamiamy się z nią? Czy to tylko maska zakładana, by lepiej wyglądać w oczach innych, czy nasze prawdziwe oblicze?
 


Odpowiedz na pytanie konkursowe:Czy da się osiągnąć sukces i pozostać sobą?”, aby wygrać audiobook Jesteś marką autorstwa Joanny Malinowskiej-Parzydło.
Nagrodzimy trzech autorów najciekawszych i najoryginalniejszych wypowiedzi. Na odpowiedzi czekamy pod postem konkursowym na Fanpage’u magazynu „FIRMER” od 27 lutego do 7 marca 2018 r.
Odpowiedź na pytanie konkursowe
Wyniki ogłosimy 8 marca 2018 r. na Fanpage’u magazynu „FIRMER”.


Od czego zacząć

Joanna Malinowska-Parzydło definiuje markę premium jako efekt strategii budowania swojego autorytetu, opartą o dobrą opinię wartościowego i świadomego siebie człowieka. Marka to sieć skojarzeń, wspomnień, doświadczeń, które wiążą z nami odbiorcy. Jednak jak stać się taką marką? Według autorki do nauczenia się zarządzania własnym życiem i wykreowania silnej marki wystarczą cztery kroki.
Jednakże nie są to kroki proste.
Wymagają skupienia, zajrzenia w głąb siebie, dokonania wyborów, określenia celów i podjęcia określonego wysiłku. Ale tylko wtedy, kiedy poczujesz, że jesteś na nie naprawdę gotowy. Budowanie marki własnej, to trudna sztuka, dlatego nie każdemu może się udać. Musisz być pewnym, co chcesz osiągnąć i być w tym prawdziwy. Utrzymywanie cały czas wykreowanego obrazu będzie kosztować wiele energii i będzie nosiło znamiona sztuczności.

Postaw na rozwój

Tworzenie marki to długi proces związany z poznaniem swoich możliwości, a także ograniczeń, które mogą hamować dalszy rozwój. Zrozumienie samego siebie ułatwia wybór działań, które będą spójne z własnym ja, wartościami i które będą warte poświęconego czasu i pracy. Jednak nie należy się bać popełniania błędów, gdyż wnioski, jakie można z nich wyciągnąć, mogą się przydać w przyszłości.

Komunikuj się

Zarówno z samym sobą jak i z innymi, na żywo i w internecie. W komunikacji ważniejsze są efekty niż intencje. Warto więc stworzyć odpowiednią strategię we wszystkich możliwych kanałach i ze wszystkimi odbiorcami – zarówno klientami, jak i pracownikami, szefami. Odpowiednia komunikacja sprzyja budowaniu kapitału reputacji i zaufania, co jest podstawą dobrych relacji.

Dlaczego warto

Zbudowanie silnej marki własnej pozwoli Ci na skuteczniejsze konkurowanie w rynku czy też łatwiejsze docieranie do osób ważnych. Poznasz lepiej samego siebie, będziesz szybciej i sprawniej podejmował efektywne decyzje. Odniesiesz sukces zarówno na polu zawodowym, jak i w życiu prywatnym.
 

Dodaj komentarz