Trendy i newsy

Microsoft wypromuje Twoją firmę

Firmy.net Znajdź firmę na smartfonie
fot. Firmy.net
451wyświetleń

Odkryj swój potencjał

Firmy.net Znajdź firmę na smartfonie
fot. Firmy.net

Obecna Kampania Microsoftu promująca Windows 8 jest jedną z największych, o ile nie największą, kampanią w historii branży IT. Co ma to wspólnego z nowymi klientami dla Twojej firmy? Okazuje się, że bardzo wiele.

 
Czym jest Windows nikomu chyba nie trzeba wyjaśniać. Zdecydowana większość wszelkiego rodzaju komputerów na naszym rynku działa na tym systemie operacyjnym. Zmiana sposobu korzystania z komputerów, a także wzrost wykorzystania kanałów mobilnych, zmusiło Microsoft do tego, by uczynić swój flagowy produkt nieco bardziej dopasowanym do oczekiwań i przyzwyczajeń użytkowników. A te rosną jak na drożdżach, podsycane przez setki kolejnych aplikacji mobilnych dających użytkownikom coraz to większe możliwości.
Hasła towarzyszące kampanii nie pozostawiają wątpliwości, że Microsoft postawił na „społeczność”. Wydaje się, że ambicją marketingowców Microsoftu było stworzenie pewnego miejsca integracji relacji międzyludzkich i to zarówno w aspekcie biznesowym, jak i prywatnym. Do tego potrzebne było z kolei dobranie odpowiednich, dostępnych już na rynku aplikacji, które na „dzień dobry”, bez dodatkowego szukania zapewnią użytkownikom zaspokojenie ich podstawowych potrzeb.
Przedstawiciele Microsoftu uważają, że jedną z tych potrzeb jest zapewnienie użytkownikom dostępu do informacji o lokalnych produktach i usługach. Po zapoznaniu się z funkcjonalnością aplikacji Firmy.net, Microsoft uznał, że baza 1,3 miliona firm przedstawiona w intuicyjnie zaprojektowanej aplikacji jest warta tego, by udostępnić ją szerokiemu gronu użytkowników. W ten sposób zrodził się pomysł, by aplikację Firmy.net preinstalować na urządzeniach z systemem Windows 8.
W praktyce oznacza to zwiększenie potencjalnego zasięgu dotarcia do klientów przez firmy posiadające swoje konta w serwisie Firmy.net. Skoro Microsoft promuje aplikację Firmy.net na swoim systemie, pośrednio reklamuje również klientów serwisu.

Aplikacja Firmy.net stała się częścią Windows8
Aplikacja Firmy.net stała się częścią Windows8 / fot. Firmy.net

Kluczowe jest tu jednak słowo „pośrednio”. Pozostaje bowiem pytanie, czy użytkownik korzystający z aplikacji Firmy.net trafi na opis Twojej firmy? To w dużej mierze zależy również od Ciebie. Warto w tym miejscu wspomnieć o drobnostkach, które nic nie kosztują, a sprawiają, że opis Twojej firmy znajdzie się wyżej niż konkurencji. Jedną z takich drobnostek jest… uzupełnienie godzin otwarcia Twojej firmy. Niby banał, ale z punktu widzenia użytkownika sprawa dość istotna.
Skoro jesteś na tyle świadomym przedsiębiorcą, że zdajesz sobie sprawę z korzyści, jakie daje obecność w sieci, warto pójść o krok dalej i upewnić się, że zrobione zostało wszystko, by w tej sieci nie tylko być, ale faktycznie dzięki niej zarabiać. Zwłaszcza, jeśli pośrednio za Twoją promocję płaci sam Microsoft.
 

Mam konto i chcę uzupełnić prezentację Nie mam konta, ale chcę trafić do aplikacji Firmy.net
Twoja firma na Windows 8 Twoja firma na Windows 8

 

Dodaj komentarz