Trendy i newsy

Rozwój rynku przeprowadzek

236wyświetleń

Gwałtowna urbanizacja, rozwój miast i duża relokacja mieszkańców ze wsi do miast, jak również z jednej aglomeracji do drugiej, stworzyła potrzebę szybkiej i sprawnej przeprowadzki. Usługi z zakresu transportu i przeprowadzek na stale zagościły w kanonie ogólnodostępnych usług.
Firmy w swoim zakresie proponują usługi kompleksowe i drobnicowe. Trzeba tutaj również rozróżnić taki zakres usług jak przeprowadzki krajowe i zagraniczne. Te pierwsze, ze względu na swoją specyfikę, wymagają znalezienia odpowiedniej firmy, wyznaczenia zakresu, podpisania umowy i wykonania zlecenia. Trudności można napotkać z przeprowadzkami zagranicznymi – tutaj oprócz właściwej firmy w grę wchodzą przepisy celne i skarbowe państw, do których planujemy naszą przeprowadzkę. Trzeba pamiętać, że państwa spoza obszaru Unii Europejskiej mogą mieć zupełnie inne przepisy i nasz majątek, oprócz kosztów wykonania usługi, może być obciążony cłem i innymi podatkami obowiązującymi w danym państwie.
Ze względu na to, że w naszych domach na stałe zagościły takie przedmioty jak: pianina, fortepiany, kasy pancerne czy stoły bilardowe, firmy uwzględniają usługi niestandardowe. Transport takiego mienia ze względu na specyfikę, wagę i trudności architektoniczne, może sprawić duże problemy w znalezieniu właściwej firmy.
Nowością w ofertach istniejących firm jest przeprowadzka kompleksowa obejmująca w swoim zakresie, oprócz standardowej usługi przewozu i rozładunku mienia, usługi kompleksowe: montaż mebli, sprzątanie, a nawet powieszenie firanek w domu lub budynku zleceniodawcy. Coraz częściej standardem w zakresie usług, takich jak transport pianin, jest zamówienie stroiciela lub zostawienie kontaktu do polecanej firmy. Gwałtowny rozwój aglomeracji stworzył również potrzebę usługi transportu wysoko gabarytowych maszyn i urządzeń do całych linii produkcyjnych, a firmy coraz częściej mają w ofercie bezpłatne materiały pakowe.
Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom coraz bardziej wymagającego rynku powstają firmy, które wraz z rozwojem i rosnącym zainteresowaniem, zwiększają swój wachlarz usług. Biorąc przykład z zagranicznych liderów branży, firmy stawiają na maksymalne zadowolenie klienta, a jego udział w całym wykonaniu zlecenia ograniczają do minimum.

1 Komentarz

Dodaj komentarz