Trendy i newsy

VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Źrdóło: materiały prasowe Organizatora
158wyświetleń
Źródło: materiały prasowe Organizatora
Źródło: materiały prasowe Organizatora

Małe i średnie przedsiębiorstwa generują 50% PKB i tworzą ponad 70% miejsc pracy, dodatkowo zasilają kasy ZUSu i dokładają się do programu 500+. Pomimo dużego wkładu w rozwój krajowej gospodarki wciąż napotykają na szereg utrudnień – nie tylko fiskalno-prawnych, ale także w codziennej działalności. Dlatego też hasło tegorocznej edycji Kongresu brzmi: „uwolnić biznes!”.

Pod tym hasłem kryje się wiele ważnych kwestii takich jak zmiana prawa i postaw przedsiębiorczości, otwarcie się na nowe technologie oraz ekspansja zagraniczna.
Uwolnienie biznesu to także weryfikacja stanu prawnego dla biznesu i samego otoczenia biznesu – mówi Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby w Katowicach, organizator Kongresu. – To również samoocena biznesu w celu zwiększenia wydajności pracy, produkcji oraz poszerzenia współpracy międzynarodowej w globalizującym się świecie. Europejski Kongres MŚP to miejsce dla wszystkich, którzy chcą realnie działać na rzecz rozwoju własnej firmy i całej gospodarki. To również sposobność do otwarcia dyskusji na temat Konstytucji dla Biznesu i jej konsekwencji dla przedsiębiorców.
W dniach 18-20 październiku już po raz siódmy przedstawiciele nauki, biznesu i samorządu spotkają się w Katowicach podczas największego w Europie wydarzenia poświęconego firmom sektora MŚP.
Podczas trzech dni debat, spotkań, warsztatów i wydarzeń towarzyszących podzielonych na 10 bloków tematycznych pojawi się tysiące gości z całej Polski, Europy i z dalszych zakątków świata. Zostaną poruszone tematy związane m.in. z innowacyjnością w zarządzaniu, prawie i podatkach, rynkiem pracy i edukacji, finansowaniem MŚP, a także marketingiem, firmami rodzinnymi i automotive.
Kongres to doskonałe źródło praktycznej wiedzy, opierającej się na najnowszych trendach w gospodarce, prawie a także marketingu zarówno w wymiarze krajowym, europejskim oraz światowym.
 

Kiedy?

18 – 20 października 2017

Gdzie?

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Program

 www.ekmsp.eu

Rejestracja

Ruszyła rejestracja ekmsp banner 600300

Organizatorem Kongresu jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Udział w Kongresie jest bezpłatny!

 a

Wydarzenie patronatem objęły Firmy.net i magazyn FIRMER!

1 Komentarz

  1. Zwłaszcza polecam dyskusję nad obecną praktyką wprowadzania zmian w prawie tak szybkich iż ustawy zanim wejdą w życie zgodnie z ustalonym vacatio legis to są kilkukrotnie nowelizowane. Dla zwykłego obywatela, a nawet profesjonalisty jest to „droga przez mękę”.

Dodaj komentarz