Wywiady i inspiracje

Biuro w morskim klimacie

Akwarium w biurze, realizacja Skrzydlica.pl
fot. Skrzydlica.pl
213wyświetleń

Biurowe Feng Shui

Akwarium w biurze, realizacja Skrzydlica.pl
fot. Skrzydlica.pl

Niezwykłą propozycją podniesienia atrakcyjności biura może okazać się akwarium słodkowodne lub nieco droższe, jednakże bardziej efektowne, akwarium morskie. Coś, o czym kilka lat temu mało kto myślał, dziś jest dostępne dla każdego. Świat morskich stworzeń, pochodzących z egzotycznych akwenów jest na wyciągnięcie ręki.

Pięknie urządzone akwarium przyciągnie uwagę klientów i na długo zapadnie w pamięci kontrahentów i kto wie, może to ono sprawi, że Ci będą chętnie do nas wracać i korzystać z naszych usług.
Bardzo dużo o akwariach i ich właścicielach mówi chińska filozofia feng shui. Według tradycji, posiadanie akwarium pomaga w osiągnięciu bogactwa oraz broni przed wszelkimi zagrożeniami skierowanymi w stronę jego właściciela. Akwarium, zgodnie z tą filozofią, powinno się znaleźć w ściśle określonym miejscu. Zaleca się jego umieszczenie w strefie południowo-wschodniej – odpowiedzialnej według feng shui za powodzenie – lub w zachodniej, od której zależy nasze bogactwo lub jego brak.
Akwarium ma podobno właściwości terapeutyczne. Nawet kilka minut patrzenia na wodę i stworzenia morskie potrafi bardzo uspokoić, dodając energii do dalszej pracy. W efekcie, takie regularne „podglądanie” rybek może nawet doprowadzić do obniżenia ciśnienia krwi oraz zapobiegać depresji.
Umieszczenie akwarium w siedzibie firmy znacząco podniesie jej prestiż, przyciągnie uwagę odwiedzających ją klientów i kontrahentów, budując wizerunek przedsiębiorstwa nowoczesnego i oryginalnego. Nie wszystkie akwaria morskie są jednak takie same. Nierzadko odzwierciedlają one indywidualny charakter firmy i jej właścicieli. Przykładowo, możemy wybierać między spokojnym zbiornikiem z bujającą się kolorową rafą i przemykającymi, niewielkich rozmiarów rybkami a pięknym akwarium z potężnymi rybami, w tym również majestatycznie wyglądającymi, drapieżnymi skrzydlicami. A może bardziej przypadnie nam do gustu minimalistyczne akwarium pełne błękitu stonowanego światła ze śnieżnobiałymi, tańczącymi meduzami?
Jak w przypadku wszystkiego, co piękne, akwarium nie jest tanim nabytkiem. Robiący wrażenie, kilkusetlitrowy zbiornik słodkowodny można urządzić już za kilka tysięcy złotych. W przypadku akwarium morskiego cena osiąga nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Miesięczny koszt utrzymania wraz z serwisem nie przekracza zazwyczaj kilkuset złotych. Warto z tego miejsca dodać, iż zgodnie z ustawą z dnia 26 lipca 1991 r. (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 361) o podatku od osób fizycznych (Art. 22. 1.: „Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów”), akwarium, a także usługę serwisową można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Firma Skrzydlica.pl buduje swój pozytywny wizerunek w sieci również z programem Firma Przyjazna Internautom, który krok po kroku pomaga spełniać wymagania podnoszące efektywność działań w internecie.
Gratulujemy firmie Skrzydlica.pl uzyskania 5 poziomów zaangażowania oraz przyznajemy odznaczenie „Firmy Przyjaznej Internautom”:
fpi-e1351169469572
 
 
Zaloguj się i weź udział w programie FPI
 

Dodaj komentarz