Wywiady i inspiracje

Pomysł sprzed ponad dwudziestu lat

230wyświetleń

fota06Przed ponad dwudziestoma latami spacerując z żoną i dziećmi alejką prowadzącą wzdłuż rzeki Nysy znaleźliśmy piękne pole pokryte owsem. Najpierw próbowaliśmy czy jest już dojrzały na tyle, aby trochę zerwać dla chomika, którego dzieci miały w domu. W pewnym momencie wpadł mi do głowy pomysł wykorzystania samej słomy do celów produkcyjnych.
Powiedziałem o tym pomyśle mojej żonie, która w pierwszej chwili podeszła do tego pomysłu trochę ze śmiechem. Ja jednak nie dałem za wygraną. Spróbowałem i nie uwierzycie chyba w to, co można zrobić ze zwykłej słomy.
Piękne rzeczy, a szczególnie obrazy. I tak się zajmuję tym po dzień dzisiejszy oczywiście w wolnych chwilach, bo zawodowo jestem kierowcą od ponad 30-tu lat. Ludzie mówią po oglądnięciu tych rękodzieł, że powinienem rzucić kółko i zająć się tylko tym, a ja wiem, że to nie jest takie całkiem proste. Przede wszystkim trzeba znaleźć konkretnego odbiorcę, a z tym dzisiaj są problemy. Ale może po przeczytaniu tego artykułu się znajdzie jakaś osoba, która będzie tym bardzo zainteresowana. Chętnie podyskutuję na ten temat.

14 komentarzy

 1. Gratuluję pomysłu, bardzo często najlepszy biznes wyłania się z prostoty i oryginalności. Jeśli efekt Pana pracy jest rzeczywiście ciekawy to myślę, że i odbiorcy się znajda – brak jednak linku do Pańskiej strony. Ponadto proponuję zaprezentować produkt w środowisku projektantów wnętrz.

 2. Gratuluję koledze pomysłu i życzę odwagi i powodzenia w jego realizacji. Kiedy 5 lat temu zaczynałem swój interes, miałem do dyspozycji 400 zł. i moim marzeniem było jeżdżenie na giełdę z własnym namiotem:) Obecnie moją ambicją jest skuteczna rywalizacja z najlepszymi serwisami komputerowymi w kraju. Jeśli się w coś wierzy i jest się konsekwentnym w realizacji swoich celów, można wiele osiągnąć choćby się zaczynało od zera.

 3. Pomysł i wykonanie – super. Wydaje mi się jednak, że takie standardowe obrazki
  to za mało na komercyjny sukces. Zaproponował bym coś większego – obrazy ze słomki, do układania na suficie, jak puzle, wykonane na kasetonach z cienkiej sklejki. Jeden duży motyw do ułożenia na np. 9 m2. Wszystko lekkie, bez problemy przykleimy dobrym klejem do sufitu. Dodał bym jednak inne motywy. Podobizna Hendrixa, Monroe czy innych ikon lub symboli pop-kultury, symbole z szerokiego działu ezoteryki, jak najbardziej znany znak atlantów itp. Wybór jest ogromny.
  Zaleta pierwsza – nikt czegoś takiego nie oferuje.
  Jeszcze ważna uwaga. Potrzebna inwestycja w dobrą promocję.
  Pozdrawiam.

 4. Tak, gratuluję pomysłu na pewno się uda. Pomysł nietuzinkowy oraz piękne wykonanie. Czasami jestem zaskoczona jak wielki jest umysł ludziki że potrafi rodzić z niczego takie cudeńka. Dla mnie po prostu coś przecudownego. Chętnie oglądnę więcej, czekam i mam nadzieję na więcej takich pięknych projektów.
  Julia

Dodaj komentarz