Mała firma w sieci

Remarketing – sięgnij po utraconych klientów

703wyświetleń

wędka-łowienie klientów

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego kilka dni po pierwszych odwiedzinach w nieznanym dotąd sklepie internetowym, nagle wszędzie wyświetlają Ci się jego reklamy? To nie zbieg okoliczności! Poznaj remarketing – system, który na zawsze może zmienić Twój sposób promocji w internecie.

Czym jest kampania remarketingowa?

Remarketing to nowa forma reklamy internetowej „śledząca” osoby, które odwiedziły Twoją stronę. Jeśli użytkownik nie dokonał pożądanego działania (np. zakupu), a nawet nie pozostawił swojego adresu e-mail – możesz przypominać mu o swojej ofercie, gdy jest jeszcze w trakcie podejmowania decyzji!
Wydajemy ogromne sumy, by przyciągnąć użytkowników na swoja stronę, licząc na dokonanie przez nich pożądanej akcji. Średnio jednak zaledwie 2% odwiedzających sklepy internetowe realizuje transakcje! Czyli ponad 98% osób odchodzi ze strony bez zakupu. To ogromny potencjał (ilościowy i wartościowy), który warto, a nawet trzeba wykorzystać.

Do kogo kierować przekaz remarketingowy?

W związku z tym, że znamy historię zachowań użytkownika na stronie (np. oglądane produkty, miejsce opuszczenia witryny), możemy skierować do niego precyzyjnie dobrany przekaz, który w znaczący sposób zwiększy motywację do dokończenia transakcji. Użytkowników dzielimy na następujące grupy:

  • nieświadomi – odwiedzili tylko stronę główną,
  • zaangażowani – odwiedzili kilka podstron, zapoznali się z ofertą,
  • podejmujący decyzję – przejrzeli stronę szczegółowo, nie sfinalizowali jednak transakcji (uciekli z koszyka lub formularza kontaktowego),
  • skonwertowani – wykonali pożądaną akcję.

Zaangażowani i podejmujący decyzję – to do nich chcemy kierować nasz przekaz reklamowy!

Jak działa remarketing?

System remarketingowy zapisuje każdą osobę, która wejdzie na Twoją stronę, a na jej komputerze zapisuje pliki cookies.  W momencie, gdy potencjalny klient opuszcza stronę, system zaczyna wyświetlać mu reklamę Twojej firmy.

Jak działa remarketing?

Co sprawia, że remarketing jest tak skuteczny?

Najbardziej lubię melodie, które już słyszałem…-  Inżynier Mamoń

  • Precyzyjne kierowanie

Stosując remarketing, nie kierujesz przekazu do wszystkich. Wyświetlasz reklamę tylko tym osobom, które były już u Ciebie na stronie. Dzięki temu masz pewność, że widzą ją użytkownicy zainteresowani Twoją ofertą.

  • Dopasowany przekaz

Reklamy wyświetlane użytkownikom są targetowane behawioralnie, czyli są zgodne z tym, czego użytkownik aktualnie szuka lub niedawno szukał, przez co szybko koncentrują na sobie jego uwagę.

  • Ogromny zasięg

Remarketing pozwala Ci dotrzeć do użytkowników, którzy odwiedzili już Twoją witrynę, i kierować do nich trafne reklamy w  ramach sieci reklamowej Google, czyli w wyszukiwarce Google i w innych miejscach w internecie objętych siecią reklamową Google. To ponad milion polskich stron internetowych (ok. 92% powierzchni reklamowej w polskim internecie)!

Jakie efekty przynoszą kampanie remarketingowe?

Połowa pieniędzy, które wydaję na reklamę, jest stracona. Problem w tym, że nie wiem która.  – John Wanamaker

Dane mówią same za siebie. Remarketing generuje o 400%* większy ruch na stronie w porównaniu z najskuteczniejszymi formami reklamy banerowej. Dodatkowo osoby, które weszły na stronę z reklamy remarketingowej, dokonują 70%* więcej zakupów i wydają kwoty 50%* wyższe niż osoby, które widzą ofertę firmy po raz pierwszy (* Badanie SEOmoz.org 2011).
Remarketing ponadto umożliwia reklamodawcom zwiększanie zwrotu z inwestycji, ponieważ wpływa pozytywnie na konwersję użytkowników, którzy trafili do Ciebie na skutek innych działań reklamowych! Jeśli w innej kampanii znajdują się np. słowa kluczowe przyciągające ruch do Twojej witryny, remarketing umożliwi Ci zwiększenie liczby konwersji. Możesz także eksperymentować ze słowami kluczowymi, które nie doprowadziły do konwersji w przeszłości, ale w połączeniu z remarketingiem mogą zwiększyć zwrot z inwestycji.
Niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć sprzedaż w witrynie, pozyskać więcej zarejestrowanych użytkowników, czy też promować markę, funkcja remarketingu może stać się strategicznym elementem każdej Twojej kampanii reklamowej.

Dodatkowa korzyść – wiarygodny wizerunek

Internauta na każdym kroku widzi Twoją reklamę. „Podąża” ona za nim prawie na wszystkich stronach, które przegląda. Dzięki temu wzrasta jego przekonanie, że Twoja firma posiada ogromny budżet marketingowy. Oprócz wzrostu świadomości Twojej marki, produktu czy usługi, zyskujesz prestiż i wiarygodność w oczach e-klienta.

Remarketing dla klientów Firmy.net za 1 zł

Dla klientów posiadających pakiet Business lub Business Gold przygotowujemy i uruchamiamy kampanię remarketingową za 1 zł na cały okres trwania umowy. To niepowtarzalna okazja, ponieważ standardowe przygotowanie i wyświetlanie takiej kampanii to koszt ok. 1000zł.
Usługa remarketingu jest dostępna również podczas 14-dniowego okresu testowego pakietu Business całkowicie za darmo!

firmynet_reklama w remarketingiem
 

1 Komentarz

  1. Ciekawa forma reklamy – czegoż to nie wymyślą 🙂 Z chęcią wypróbuję, bo jestem ciekaw, jak może to wpłynąć na wzrost skuteczności.

Dodaj komentarz